leatherback schreef : Windgestriemd.. Dat is geen makkelijke stijl. Wellicht even moeilijk als literati om overtuigens neer te zetten. Zou ik niet doen.
LB bedankt voor je inzichten! Ik bedoelde ook niet dat het een windgestriemde stijl moet worden, maar meer een hellende stijl welke zo ontstaan is mede door de wind (althans dat effect, de natuur nabootsend). Dit vanwege de eigenschap dat de takken vrij laag al horizontaal uitsteken.
Het deel waar jij vanuit zou gaan werken had ik nog niet eerder als dusdanig bekeken. Ik vind het vrij lastig in het ontwerp een balans te zien tussen de dikte van de stronk en de dikte van de (blijvende) takken. Het voelt ietwat.. uit balans naar mijn idee. Dit is uiteraard iets wat ik beter had kunnen opmerken vóór ik de plant mee naar huis had genomen, maar ik zie het nu maar als een uitdaging.

Jouw ontwerp biedt wel een zinvolle oplossing voor de grootste tak die in de foto die jij gebruikt linksboven zit. Vanaf deze 'voorkant' gezien buigt die halverwege sterk naar de achterkant en dit is uiteraard niet echt wenselijk. Ik weet het niet zeker, maar ik denk ook niet dat ik een dergelijke kromming terug kan trekken dmv bedrading.
Mijn meest recentelijke idee om de andere kant van de boom als voorkant te gebruiken, zit ongeveer zo in mijn hoofd:
Deze afbeelding is verborgen voor gasten.
Login of registreer om deze te zien.
De 'grijze' tak zou dan weg gaan, dit ivm het feit dat deze (als dit de voorkant wordt) recht op je af komt. De twee voornaamste takken die rechts daarvan blijven, vormen de (dominate) rechterzijde en de hoogste tak daarvan zou dan meer naar rechts/achter gebogen worden. De twee takken die links van de 'grijze' tak zitten buigen richting elkaar, waar de meest linker tak de achterzijde opvult voor diepte en de ander komt meer naar links voor de balans.
Hier nog een crappy tekeningetje, mocht dat de boel verhelderen:
Deze afbeelding is verborgen voor gasten.
Login of registreer om deze te zien.
De verhoudingen van de takken kloppen niet exact in de tekening.
Zoals ik het uiteindelijk zie zijn er maar twee potentiële voorkanten (voornamelijk vanwege de nebari), welke ieder aardig wat werk vereisen. Ik ben ook niet bang om op de lange termijn veel van de boom terug te moeten werken als dit nodig is. Maar ik blijf me nog steeds een beetje onzeker voelen met welke kant het mooiste effect creëert.
Dus andere inzichten/meningen blijven van harte welkom! Ook in de vorm van tekst! Ik verwacht niet dat iedereen er zo'n duidelijk plaatje er van kan maken als LB

.